top
25
foto

Podkategorie

Rodzaje
Kolorystyka
Jak wypisać
Nowości
Opinie

Jak wypisać kartkę okolicznościową?

Na górze róże, na dole...

Kto z nas nie zna tego oklepanego, jakże pięknego, miłosnego, walentynkowego wierszyka. Od najmłodszych lat w dniu świętego Walentego naszą głową zapełniały myśli o wybraniu najpiękniejszej rymowanki dla naszej ukochanej/ukochanego. Jednak z biegiem lat i nabieranym doświadczeniem okazywało się, że najbardziej, do serca naszej wybranki lub wybranka, przemawiają zwykłe, proste słowa. Tak proste, a jednocześnie tak niezwykłe.

Kiedy więc nadchodzą Walentynki, nie przeszukujmy internetu w poszukiwaniu pospolitych wierszyków. To, co najpiękniejsze płynie prosto z serca – tą zasadą się kierujmy. Jeżeli nie jesteśmy zbyt wylewni w uczuciach, to ciekawym i romantycznym pomysłem jest wypisanie na kartce walentynkowej jakiegoś wspólnego wspomnienia, które przyniesie uśmiech na twarzy bliskiej osoby.

Co natomiast z kartką imieninową lub urodzinową? W tym przypadku możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, zwłaszcza jeśli jej adresatem jest osoba młoda z poczuciem humoru. Nie brakuje życzeń, które można by umieścić wewnątrz. Ważne jest, aby napisać, z jakiej okazji składamy życzenia i czego życzymy. Na samym dole powinien znajdować się odręczny podpis oraz jeśli to konieczne to miejscowość i data. Przykład życzeń urodzinowych:

Urodziny - dzień radosny,
Pełen kwiatów zapach wiosny.
Dziś chcę złożyć Ci życzenia,
Szczęścia, zdrowia, powodzenia.
Niech Ci słońce jasno świeci,
I w radości dzień przeleci.
Niech odejdą smutki troski,
By nastąpił dzień radości.
Te życzenia, choć z daleka,
Płyną niby wielka rzeka.
I choć skromnie ułożone,
Są dla Ciebie przeznaczone.

Również podobna zasada panuje przy wypisywaniu kartek świątecznych, zależy, kto jest adresatem. Pamiętajmy jednak, że kartka okolicznościowa ma to do siebie, że w środku powinien znajdować się krótki wierszyk i pozdrowienia, więc nie zajmujmy całego miejsca pytaniami i relacjami z życia codziennego. Inaczej już wygląda wypisywanie zaproszenia. Oczywiście niezbędna jest data i miejscowość. Zwróćmy uwagę na wykorzystany zwrot, może to być np. „Szanowni Państwo”, „Droga Kasiu”. Następnie piszemy główny powód gratulacji, pozdrowienia i życzenia, a na końcu własnoręczny podpis. Oto przykładowe gratulacje:

Droga Gosiu!
Składam na Twe ręce najserdeczniejsze gratulacje z okazji narodzin córki. Niech maleństwo zdrowo rośnie. W najbliższym czasie postaramy się Was odwiedzić i zapoznać się z nowym członkiem Waszej rodziny. Z serdecznymi pozdrowieniami Katarzyna Dąbrowska

Ostatnio dodane

Kolorystyka i zdobienia

Dodany 2018-10-16
Słowa kluczowe

Kartki Studio Rodzaje
Avatar

Andre SK

Administrator i redaktor strony studiokartek.pl, pasjonat i producent kartek.

Studio Kartek